MUDr. Jiří Vaverka s.r.o.

Nabízené služby & Informace pro pacienty


 

- Ordinace stále přijímá nové pacienty

- K ošetření není potřeba doporučení od praktického lékaře

- Pacienti budou ošetřeni ve stejném pořadí v jakém přišli (lékař může ve výjimečných případech pořadí pozměnit)

- Objednání na přesnou hodinu lze sjednat na tel. čísle viz kontakty (tato služba je zpoplatněna viz ceník)

- Provozovatel prohlašuje, že nebude vyžadován písemný souhlas s poskytovanými službami


#ORL vyšetření

Vyšetření krku

Ušní sklíčko

Kompletní set

Otorinolaryngologické vyšetření se skládá z vyšetření nosu, ústní dutiny, nosohltanu, hrtanu, uší a zevního krku. Základem tohoto vyšetření je pohmat měkkých tkání krku. Lékař provede vyšetření hmatem, při kterém zjistí stav kůže, svalů, kostry hrtanu, uzlin a štítné žlázy. Pro další vyšetření je potřeba použít nástroje určené pro konkrétní zákrok. 


#Audiologické vyšetření

Audiologické vyšetření

Audiometr atd.

Audiologické vyšetření určí citlivost lidského ucha individuálně u každého pacienta.  Využívá se k tomu audiometr, který generuje tóny s frekvencí 250 až 8000Hz a pacient stisknutím tlačítka dává najevo, zda daný tón slyšel nebo ne. Dle zaznamenaných stisknutí je vygenerován graf citlivosti.


#Tympanometrie

Tympanometrické vyšetření

Tympanometr

Tympanometrie neboli objektivní vyšetřovací metoda funkcí středního ucha. Netestuje se sluch jako takový, ale spíše jde o měření přenosu energie středním uchem. Tímto způsobem je možné zjistit, zda se ve středním uchu nachází zánět a následné zajistit jeho léčbu. Metoda je naprosto bezbolestná a časově nenáročná.


#BERA vyšetření

BERA vyšetření

BERA vyšetření se používá k diagnostice poruch funkce sluchového nervu a mozkových sluchových drah. Pomocí elektrod je snímán elektrický signál z jednotlivých částí sluchové dráhy, ze kterého je tvořena křivka popisující sílu signálu a rychlost putování signálu po mozkových drahách.


#Ultrasonografické vyšetření

Sonografické vyšetření

Sonografie neboli vyšetření ultrazvukem, je komfortní a bezbolestné vyšetření vnitřních orgánů pomocí vysokofrekvenčních zvukových vln. Tato metoda nahradila klasické vyšetření rentgenem, je velmi šetrná, rychlá a vhodná pro děti a těhotné maminky.


#Flexibilní epifaryngoskopie

Epifaryngoskop

Flexibilní epifaryngoskopie nám umožňuje vyšetření tělesných dutin, v oblasti ORL konkrétně vyšetření nosní dutiny, nosohltanu a hrtanu. Využíváme ultratenký epifaryngoskop, který je velice vhodný pro vyšetření dětských pacientů.


#Terapie laserem

Laserová stanice

Zákrok

Poskytujeme možnost laserové terapie, při které je generován laserový paprsek o definované vlnové délce (v červeném spektru) a výkonu. Živočišné buňce tímto způsobem dodáme energii, kterou pohltí a přetvoří v chemické vazby, realizující svůj metabolismus. Tím se ozářené místo překrví a umožní vyšší dodávku kyslíku a živin do léčené oblasti.

K léčbě:

  • Chronického zánětu krčních mandlí
  • Chronické rýmy
  • Tinitu (pískání v uších)
  • Bolesti čelistních kloubů
  • Akné

#Aplikace náušnic

Nastřelovací pistole

Nastřelování náušnice

Vzor sedmikráska

Vzor pecky

Rychlý a nenáročný zákrok k němuž využíváme aplikátor ("nastřelovací pistole") a jednorázové náušnice různých barev. Náušnice mohou být aplikovány dětem od 6. týdne věku, respektive po aplikaci hexavakcíny. Samotná aplikace se provádí v sedě s některým z rodičů a za asistence zdravotní sestry, přičemž místo aplikace se musí předem desinfikovat.

Nutno dodržovat zásady po aplikaci:

  • Mazat okolí aplikace antibiotickou mastí po dobu 2 dnů (není vždy nutné)
  • Vyvarovat se namáčení okolí aplikace po dobu 1 týdne
  • Náušnice nevyndávat po dobu 1 měsíce

#CRP/Strep-test vyšetření

CRP

CRP je takzvaný reaktivní protein, který lidské tělo vytváří v momentě vzniku zánětu. Pokud je tedy jeho hodnota v krvi výrazně zvýšená, máme jistotu, že pacient prodělává akutní bakteriální zánět. Vyšetření se provádí na místě odběrem kapky krve z prstu. Celé vyšetření zabere zhruba 10 minut.

Také máme možnost zjistit přítomnost Streptokoka skupiny A ("spálový bacil") v polykacích cestách. Vyšetření se provádí výtěrem z krku pacienta.


#Peptest vyšetření

Peptest

Peptest je vyšetření na přítomnost enzymu pepsinu ve slinách, který signalizuje možnost průniku žaludeční kyseliny do oblasti krku a nosu. Průnik žaludeční kyseliny do jícnu, je do určité míry normální, nicméně pokud četnost refluxních epizod překročí únosnou hranici, dochází k poškození, které může způsobit závažné problémy.