Nabízené služby

ORL vyšetření

Otorinolaryngologické vyšetření se skládá z vyšetření nosu, ústní dutiny, nosohltanu, hrtanu, uší a zevního krku. Základem tohoto vyšetření je pohmat měkkých tkání krku. Lékař provede vyšetření hmatem, při kterém zjistí stav kůže, svalů, kostry hrtanu, uzlin a štítné žlázy. Pro další vyšetření je potřeba použít nástroje určené pro konkrétní zákrok. 

Audiologické vyšetření

Audiologické vyšetření určí citlivost lidského ucha individuálně u každého pacienta.  Využívá se k tomu audiometr, který generuje tóny s frekvencí 250 až 8000Hz a pacient stisknutím tlačítka dává najevo, zda daný tón slyšel nebo ne. Dle zaznamenaných stisknutí je vygenerován graf citlivosti. 

Tympanometrie

Tympanometrie neboli objektivní vyšetřovací metoda funkcí středního ucha. Netestuje se sluch jako takový, ale spíše jde o měření přenosu energie středním uchem. Tímto způsobem je možné zjistit, zda se ve středním uchu nachází zánět a následné zajistit jeho léčbu. Metoda je naprosto bezbolestná a časově nenáročná.

Ultrasonografické vyšetření

Sonografie neboli vyšetření ultrazvukem, je komfortní a bezbolestné vyšetření vnitřních orgánů pomocí vysokofrekvenčních zvukových vln. Tato metoda nahradila klasické vyšetření rentgenem, je velmi šetrná, rychlá a vhodná pro děti a těhotné maminky.

Flexibilní epifaryngoskopie

Flexibilní epifaryngoskopie nám umožňuje vyšetření tělesných dutin, v oblasti ORL konkrétně vyšetření nosní dutiny, nosohltanu a hrtanu. Využíváme ultratenký epifaryngoskop, který je velice vhodný pro vyšetření dětských pacientů.

Terapie laserem

Poskytujeme možnost laserové terapie, při které je generován laserový paprsek o definované vlnové délce (v červeném spektru) a výkonu. Živočišné buňce tímto způsobem dodáme energii, kterou pohltí a přetvoří v chemické vazby, realizující svůj metabolismus. Tím se ozářené místo překrví a umožní vyšší dodávku kyslíku a živin do léčené oblasti.

K léčbě: Chronického zánětu krčních mandlí, Chronické rýmy, Tinitu (pískání v uších), Bolesti čelistních kloubů, Akné

Aplikace náušnic

Rychlý a nenáročný zákrok k němuž využíváme aplikátor ("nastřelovací pistole") a jednorázové náušnice různých barev. Náušnice mohou být aplikovány dětem od 6. týdne věku, respektive po aplikaci hexavakcíny. Samotná aplikace se provádí v sedě s některým z rodičů a za asistence zdravotní sestry, přičemž místo aplikace se musí předem desinfikovat.

Nutno dodržovat zásady po aplikaci:
- Mazat okolí aplikace antibiotickou mastí po dobu 2 dnů (není vždy nutné)
- Vyvarovat se namáčení okolí aplikace po dobu 1 týdne
- Náušnice nevyndávat po dobu 1 měsíce

CRP/Strep-test vyšetření

CRP je takzvaný reaktivní protein, který lidské tělo vytváří v momentě vzniku zánětu. Pokud je tedy jeho hodnota v krvi výrazně zvýšená, máme jistotu, že pacient prodělává akutní bakteriální zánět. Vyšetření se provádí na místě odběrem kapky krve z prstu. Celé vyšetření zabere zhruba 10 minut. Také máme možnost zjistit přítomnost Streptokoka skupiny A ("spálový bacil") v polykacích cestách. Vyšetření se provádí výtěrem z krku pacienta.

Peptest vyšetření

Peptest je vyšetření na přítomnost enzymu pepsinu ve slinách, který signalizuje možnost průniku žaludeční kyseliny do oblasti krku a nosu. Průnik žaludeční kyseliny do jícnu, je do určité míry normální, nicméně pokud četnost refluxních epizod překročí únosnou hranici, dochází k poškození, které může způsobit závažné problémy.